В Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського в січні 2023 року розпочалася акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» зі спеціальності 012 «Дошкільна освіта».
Варто наголосити, що акредитація освітньо-професійних програм – це не перевірка закладу фахової передвищої освіти, а оцінювання з метою вдосконалення освітньо-професійних програм, допомога у визначенні їх сильних і слабких сторін.
Акредитація освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» відбувається відповідно до наказу Державної служби якості освіти України за зверненням керівництва Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені В.О. Сухомлинського.
Яніна БАКУМА, заступник начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області , член експертної групи, відвідала заклад освіти з метою уточнення даних, опитування представників зацікавлених сторін про освітньо-професійну програму та освітню діяльність, встановлення відповідності якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності за цією програмою вимогам та критеріям.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 01.07.2021 № 749 акредитаційна експертиза передбачає:

  • вивчення експертною групою результатів самооцінювання, а також інших документів та інформації, що стосуються освітньо-професійної програми і освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою;
  • виїзд члена експертної групи з числа представників територіального органу Державної служби якості освіти до закладу освіти з метою: уточнення даних, вказаних у документі про результати самооцінювання, опитування представників зацікавлених сторін про освітньо-професійну програму та освітню діяльність закладу освіти за цією програмою, формування рекомендацій, у ході якого можуть проводитись індивідуальні співбесіди, інтерв’ю, фокус-групи (представників керівництва закладу освіти, педагогічних (науково-педагогічних) працівників, представників органів студентського самоврядування, здобувачів фахової передвищої освіти, випускників, роботодавців та ін.);
  • складання звіту експертної групи про результати акредитаційної експертизи.

Щороку 22 січня українці відзначають День Соборності. Цього дня у 1919 році, з проголошенням Акту Злуки Української та Західноукраїнської Народних Республік, відбулося символічне об’єднання українських земель в одній державі. Цей день став основоположною подією для українського державотворення, а Акт Злуки, попри свою декларативність, увійшов до нашої історії як надважливий крок на шляху до проголошення незалежності України у 1991 році.

Сьогодні наші Захисники виборюють право нашої країни бути єдиною та незалежною. Віримо у наших Героїв! Єдності нам усім, мирного неба та Перемоги! 
Історичний екскурс подіями того часу підготували здобувачі освіти 211 групи (керівник групи Столяр Г.І.)

 

 

Олександрійський педагогічний фаховий коледж імені В.О. Сухомлинського з метою задоволення інтересів та потреб здобувачів освіти, створює комфортні умови безпечного освітнього середовища, що потребує системної роботи з удосконалення матеріально-технічної бази навчального закладу для забезпечення спеціальності 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта.
Одним із напрямів сучасного розширення матеріально-технічної бази коледжу є налагоджені ефективні зв’язки з Командою "The LEGO Fondation” однією з новаторів впровадження сучасних ігрових технологій , діяльнісних методів навчання і розвитку в дошкільній та початковій освіті. Дирекція, педагогічний колектив, студенство висловлюють подяку Людмилі Жданюк, як координатору співробітництва, за поповнення матеріально-технічноі бази коледжу, а саме: двох комплексів (по 15 примірників) конструктору Lego «Шість цеглинок», конструктори сюжетних-ігор, надання інформаційно-методичних стендів та науково-методичної літератури. Реалізація засад співробітництва забезпечують якісну підготовку фахівців системи освіти в Україні. Разом до Перемоги!

 

 

 

 

Право на освіту зазнає найвищого ризику під час надзвичайних ситуацій, в тому числі і воєнного стану. Гуманітарна політика ЮНІСЕФ спрямована на відновлення освітнього середовища здобувачів освіти та подолання психосоціального впливу лих і конфліктів.
Колектив Олександрійського педагогічного коледжу дякує Департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової державної адміністрації, ГО "Донецька обласна організація Всеукраїнська організація союз осіб з інвалідністю України" та ЮНІСЕФ за наданні рекреаційні набори освітніх матеріалів «Розважальна діяльність». Разом до Перемоги!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дякуємо працівникам Департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, що в такий нелегкий для країни час пам'ятають про дітей, які потребують особливої уваги. Новорічні подарунки отримають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та внутрішньо переміщені особи. Дякуємо за турботу

 

 

 

 

 

 

 

 

14 грудня студенти Олександрійського педколеджу взяли участь в обласному інформаційному марафоні "Безпека України. Безпечний світ", організований Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості. В сучасному застосунку Instagram у прямому ефірі учасники отримали знання з кібербезпеки, домедичної допомоги, юридичної безпеки, першої психологічної самодопомоги, профілактики ВІЛ та збереження власного здоров'я.
Дякуємо організаторам за розкриті актуальні питання сьогодення у доступній та цікавій формі для здобувачів освіти.

 

 

 

 

Плеяда здобутків і слави Олександрійського педколеджу поповнюється новими досягненнями.
Листом-подякою Головного управління національної поліції Кіровоградської області відзначено директора коледжу Литвина Анатолія Васильовича за активну участь в обороні та відсічі збройної агресії російської федерації, а також забезпечення публічної безпеки і порядку у взаємодії з поліцією Кіровоградщини під час дії правового режиму воєнного стану.
Коледжани вітають свого директора, мужнього захисника-воїна України з черговою нагородою.
Переповнені гордості за гідного керманича, відданого долі освітянина, небайдужого громадянина України! Все є і буде Україна!

 

 

 

 

Повномасштабна війна в Україні стала справжнім викликом для прав і свобод дітей та молоді, чоловіків та жінок, зробила їх вразливими до її наслідків, збільшилася кількість випадків ґендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього. З метою формування вміння ідентифікації, розуміння та реагування на випадки ґендерно зумовленого насильства, викладачам Олександрійського педколеджу був проведений онлайн-тренінг «Мобілізація зусиль громади щодо ідентифікації та реагування на випадки ґендерно зумовленого насильства, з особливою увагою до домашнього насильства під час війни»
Дякуємо організатору заходу, директору Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості, тренерці ТМ ГО “Ла Страда-Україна” Олені Арутюнян за змістовний, корисний, насичений прикладами з життя тренінг. Ми ще раз довели, що ні повітряні тривоги, ні відключення світла не завадять отримати нові знання. Разом до Перемоги!

 

 

 

 

 

 

 

 

6 грудня – День Збойних Сил України. Наша країна мужньо обороняється від агресора. Однією із найгарячіших точок бойових дій є схід нашої країни, де війскові мужньо, героїчно тримають оборону. Вже не вперше Олександрійський педколедж передає волонтерську допомогу Захисникам на передову. Сьогодні для 57 бригади завантажили 4 маскувальні сітки, різноманітні смаколики, чай, каву, плетені ковдри і, звичайно ж, зроблені з теплом і вдячністю патріотичні поробки від наших студентів, малюнки та листи.
Дякуємо всім, хто займався плетінням сіток: надавав матеріали Tatyana Prysyazhnyuk , різав, виготовляв; дякуємо нашим студентам за щирі та чуйні поробки, листи, малюнки та смаколики.

Сьогодні, 5 грудня, відзначаємо Міжнародний день волонтера. За повномасштабну війну волонтерський рух став безпрецендентним. Волонтерство - це ідея, самовіддача, безкорисність, доброта, тепло душі, це спосіб життя. Волонтери – це велика українська сила. Пишаємося, що ми є частинкою цієї благородної команди.
Шановні волонтери! Щиро вдячні за вашу безкорисливу працю, за щиру допомогу тим, хто її потребує. Здоров’я вам, злагоди, добробуту і, звичайно ж, Миру та Перемоги!

 

 

 

 

 

 

 

29 листопада 2022 року на базі закладу «Санаторний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 16 компенсуючого типу» для студентів 210, 20-ї та 110-ї груп спеціальності 012 Дошкільна освіта Олександрійського педагогічного коледжу, була проведена онлайн-конференція на тему «Режимні моменти (процеси) в I та II половину дня в ЗДО». Зі здобувачами освіти своїм практичним досвідом поділилися вихователі Майстренко В.А., Сорокіна О.О. та вихователь-методист Зелена О.В..
Дякуємо організаторам за можливість познайомитись з корисними надбаннями вихователів-практиків.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прогресивною освітньою спільнотою разом до Перемоги!
10 листопада 2022 року викладачі Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені В.О. Сухомлинського та вчителі Ліцею № 10 за підтримки директорів закладів Анатолія Литвина й Тетяни Петренко стали учасниками ток-шоу «Візуалізація: якість освіти, якість життя».
Викладачі коледжу Олена Бикова, Анастасія Слободніченко, Вікторія Савіцька, Марія Нікітіна продемонстрували технології вдосконалення освітнього процесу, збереження здоров’я в критичних умовах (стратегії «Я – образ», «Я – професія», «Налаштуйся на позитив», «Мозаїка майбутнього», «Бумеранг»).
Учителі ліцею підтвердили, що для нас цінність України, життя, дітей є пріоритетними. Якісна освіта забезпечує майбутнє держави, майбутнє дітей і кожного з нас.
Заступники директора Літта Максімова, Тетяна Левченко, підсумовуючи захід ствердили, що співпраця в освіті – це крок до якості професійної діяльності.
Миру нам і Перемоги!
 

 

 

 

 

 

 

Проблема забруднення територій України вибухонебезпечними предметами вийшла на новий рівень загрози з початком повномасштабної війни в 2022 році.
Розмінування та знешкодження таких предметів триватиме багато років. Відтак дорослим та дітям потрібно знати правила мінної безпеки: вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети, відрізняти попереджувальні знаки, знати правила поведінки та, головне, слідувати їм. На ці питання отримали відповіді студенти Олександрійського педагогічного коледжу під час онлайн-заняттяv з мінної безпеки «Обережно, вибухонебезпечно!», що відбулося 10 листопада. Протягом заняття, що модерувала Анастасія Євсейчик, учасники зустрілися з провідним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Олександрійського РУ ГУ ДСНС України в Кіровоградській області – Печеним Артемом. Присутні дізналися головні правила мінної безпеки та знання, як діяти при виявленні мін, вибухонебезпечних чи підозрілих предметів. (інформація – Центральна бібліотека Олександрійської міської ЦБС)

 

 

 

 

 

 

 

8 листопада на базі Олександрійського педагогічного коледжу відбувся змістовний, професійно зорієнтований онлай-семінар  для студентів спеціальності Дошкільна освіта на тему «Готовність дітей-дошкільників до навчання в 1 класі». У ньому взяли участь вчителі ліцею імені Тараса Шевченка: Москалець Ірина Валентинівна та Мусулега Любов Олександрівна. 
Студенти з великою зацікавленістю сприймали інформацію вчителів-практиків, брали участь у запропонованих інтерактивних іграх, ставили питання. Дякуємо організаторам за цікаву інтелактуальну комінакацію та за можливість ознайомитись з надбаннями колег-практиків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні, 9 листопада 2022 року, відбувся 22-й Радіодиктант
національної єдності на честь Дня української писемності та мови.
Традиційний диктант у цьому році був особливим, адже писали його
українці в незвичних обставинах: під звуки сирен, в укриттях, за кордоном ,
у вимушеній еміграції, далеко від рідної домівки…
Автор тексту, українська письменниця Ірина Цілик, змогла надзвичайно добре передати думки кожного, хто
вболіває сьогодні за долю України і робить усе можливе для перемоги над
рашистськими загарбниками. Слова диктанту «Твій дім», що майстерно
був прочитаний Героєм України, акторкою Адою Роговцевою, доторкнулися
до глибинних струн душі, викликали спогади, посилили почуття патріотизму
й гордості за свою рідну землю…
Викладачі, працівники та студенти Олександрійського педагогічного
фахового коледжу імені В.О. Сухомлинського, як і кожний рік, сьогодні теж
взяли участь у Радіодиктанті національної єдності. Вони не тільки
перевірили свої знання з рідної мови, але й черговий раз переконалися, що
подібні заходи є важливими та необхідними для справжнього єднання та для
відчуття власної національної ідентичності.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 08 березня 2022 року № 5/2385-22 про долучення студентства до волонтерської гуманітарної місії зі взаємодопомоги під час широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України інформуємо студентів та працівників коледжу про можливість брати участь у волонтерській гуманітарній місії «Громадянського штабу солідарності», ініційованого Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Студентська республіка».

Рекомендуємо користуватися запропонованими інструментами:


 

Сьогодні, 16 лютого, Україна відзначає День Єднання – нове свято, яке впроваджене Указом президента України №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства».
Мета Дня Єднання – показати, що ми, українці, єдина нація, справжні патріоти своєї Батьківщини, які проживають в єдиній країні – суверенній та незалежній!
В Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського були проведені тематичні виховні години, присвячені цьому дню, флешмоб #В_Єдності_Сила. Кожна навчальна група підійшла творчо та креативно до участі у заходах. Студенти у вишиванках, із жовто-блакитними прапорцями, символами миру, серцями говорять всім – #В_Єдності_Сила#UAРазом#Україна_єдина.

Департамент освіти і науки України  Кіровоградської обласної ради привітав з прийдешніми святами студентів соціальних категорій Олександрійського педагогічного коледжу новорічними подарунками

 

 

 

 

16 листопада 2021 року – визначна дата для двох закладів освіти – укладено Договір про співпрацю Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені В.О. Сухомлинського, який розширив можливості навчання в педколеджі, орієнтує на перспективи безперервної освіти, наукові проєкти, підвищення кваліфікації учасників освітнього процесу. Для студентів – це можливість здобути вищу освіту, спланувати майбутнє, навчаючись в Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського.

 

Висловлюємо подяку ректору Соболю Євгену Юрійовичу, проректору з науково-педагогічної роботи Козир Ірині Анатоліївні, в.о. декана факультету педагогіки, психології та мистецтв Галеті Ярославу Володимировичу за ініціативу продовження багаторічної співпраці, наукову підтримку та піклування про молодь Кіровоградщини.

 

 

 

 Олімпіада з інформатики – це змагання студентів у творчому застосуванні здобутих знань, умінь і навичок у галузі інформаційно-комунікаційних технологій з точки зору професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів і вихователів дошкільних закладів.

 

Студентка 31 групи спеціальності 013 Початкова освіта Терещенко Олександра під керівництвом викладача інформатики Орденко І.М. підготувала проектну роботу «Розробка інформаційних коміксів в онлайн-конструкторі Сanva», захист якої відбувся на регіональній олімпіаді з інформатики 2021 року закладів фахової передвищої освіти Південного регіону України. За результатами проект посів ІІІ місце серед інших педагогічних коледжів.

 


Сторінка 1 із 2

© 2021 ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО