28 квітня 2023 року відбулася творча зустріч студентства Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені В.О. Сухомлинського та Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка  на тренінговому квесті «Формуємо цінності майбутнього» у співпраці з заступником декана з виховної роботи, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної та початкової освіти університету Наталією Андросовою, доктором педагогічних наук, професором кафедри дошкільної та початкової освіти університету Тетяною Довгою, заступниками директора педагогічного коледжу Літтою Максімовою, Яніною Ципуриндою, головою циклової комісії викладачів психолого-педагогічних дисциплін і методик навчання Оленою Биковою, викладачів психолого-педагогічних дисциплін Анастасією Слободніченко, Марією Нікітіною, Вікторією Савіцькою Учасники тренінгу апробували стратегії «Інтелектуальна розминка», «Кошик знань», «Бліц опитування», «Інформаційний марафон», «Бліц презентація», «Професійний довідник», «Колаж цінностей учасників зустрічі», які сприяли формуванню активної професійної та життєвої позиції, системи цінностей.
Україна🇺🇦, мова, життя, мирне майбутнє, освіта, професія, особисте щастя кожної людини – наші ключові цінності.

 

 

 

 

Сьогодні, 20 квітня 2023 року, на базі Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості пройшов обласний літературний конкурс авторських творів учнівської та студентської молоді «Батл молодих поетів». Олександрійський педагогічний фаховий коледж імені В.О. Сухомлинського представляла студентка 11 групи спеціальності 013 Початкова освіта Попова Анна. Вона декламувала свої поезії «Перші дні» та «Вдома» й змогла надзвичайно тонко передати власні почуття, пов’язані із трагічною сторінкою історії нашої країни – російсько-українською війною.
За результатами голосування журі Анна Попова посіла І місце! Її твори увійдуть до збірки віршів учасників батлу «Сузір’я молодих поетів», вона нагороджена дипломом переможця й цінними подарунками. Попова Анна також отримала право взяти участь у щорічному Всеукраїнському літературному конкурсі імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!», який відбудеться незабаром.
Вітаємо Попову Анну з перемогою й бажаємо їй творчих успіхів і натхнення!!!

Департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну платформу «МРІЯ», яка створена для обʼєднання проектів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основна мета проекту є протидія кремлівській пропаганді та фейковим або проросійським ресурсам у мережі Інтернет.
3 метою популяризації даного проєкту, розміщуємо інформацію про платформу «МРІЯ».

Електронні посилання на ресурси проекту «Мрія»:

  • https://mriya.social (офіційний сайт проекту);
  • https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування);
  • @stopdrugsbot (телеграм - бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами);
  • https://t.me/ukraine avanger_bot (офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, колаборантів, мародерів та іншу оперативту інформацію).

Наказом Державної служби якості освіти України від 15.03.2023 № 01-10/51 затверджено рішення акредитаційної комісії Державної служби якості освіти України (Протокол № 2 від 07.03.2023) про первинну акредитацію освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта» – ID 45748.

Акредитація освітньо-професійної програми – це діяльність Державної служби якості освіти України щодо оцінювання освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою на предмет забезпечення та вдосконалення якості фахової передвищої освіти, що здійснюється у формі акредитаційної  експертизи.

Під час проведення акредитації освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» (ОПП) акцентовано увагу на внутрішній системі забезпечення якості освіти в закладі.

Коледж має універсальну модель моніторингу якості освіти та реалізації ОПП підготовки фахівців, яку оприлюднено в журналі Фахова передвища освіта, № 4, 2022, що схвалено.

 

23 березня в Олександрійському педколеджі до Дня Національної гвардії України представники військової частини м. Олександрії провели зі здобувачами освіти відділення фізичного виховання Урок Мужності. 
Запрошені гості, серед яких були і учасники бойових дій з 2014 року, розповіли присутнім про роль Національної гвардії України у формуванні незалежного майбутнього нашої держави, взаємодію зі Збройними силами України в умовах війни та наголосили, що кожен може себе проявити у всіх видах діяльності, пов’язаних із захистом інтересів своєї родини, рідного краю, народу та Батьківщини, реалізації особистого потенціалу на благо української держави.
Дякуємо нашим гостям за формування патріотичної свідомості молоді! Дякуємо нашим Героям- Захисникам!!! Все є і буде Україна!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 березня насичений день видався у здобувачів освіти Олександрійського педколеджу: дівчатка допомагали волонтерам виготовляти кавери, хлопці - особисто зустрічалися із Захисником нашої держави, передали на передову окопні свічки та обереги, які робили власноруч студенти коледжу. Хай тепло наших сердець зігріває Героїв, бажаємо їм повернутися до рідних домівок живими та неушкодженими! Слава нашим Захисникам!!!

 

 

 

 

 

 

9 березня в Олександрійському міському театрі вібвувся конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка "Безсмертне слово Кобзаря". Здобувачі освіти Олександрійського педагогічного коледжу мали змогу послухати виконання поезії Митця лауреатом Гран-Прі Всеукраїнського конкурсу творів Т.Шевченка Миколою Барабулею та конкурсантів. Вітаємо наших учасниць: із зайнятим 1 місцем - Проквас Валерію (21 група), із зайнятим 3 місцем - Савченко Вікторію (11 група). Дякуємо за активну участь Поповій Анні (11 група) та Гарькавенко Софії (13 група). Наших конкурсантів готували викладачі гуманітарних дисциплін Коваленко Н.Є. та Степанова Л.В.. Дякуємо організаторам за можливість проявити себе та послухати виконання професіоналів!

 

 

 

 

Сьогодні, рік тому, почалася війна… Це був рік найсильніших хвилювань за долю рідної землі й близьких людей, найбільшої любові до захисників України та найлютішої ненависті до ворога… 365 днів, що змінили країну в цілому і кожного українця окремо…
За рік наша держава стала форпостом боротьби за європейські демократичні цінності, Збройні Сили України тепер є одними з кращих у світі, слова «співчуття, взаємодопомога, підтримка» в серці кожного з нас набули особливого значення й остаточно перестали бути просто словами…
​Відтепер ми щоранку, о 9:00 , низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто захистив Україну ціною власного життя або загинув від ракет рашистської орди. І будемо схиляти вічно…
Сьогодні доля України ототожнюється із долею всього цивілізованого світу, а Президент країни Володимир Зеленський став одним із його лідерів…
​Ми твердо віримо, що 2023 рік буде роком нашої Перемоги! Кожен патріот наближає її надзусиллями на своєму фронті! Слава ЗСУ! Слава Україні!

 

 

16 лютого 2023 року директор Олександрійського педагогічного фахового коледжу Анатолій Литвин у складі делегації освітян Кіровоградської області взяв участь у Міжнародному форумі «Педагогічна еліта України: ціннісні орієнтири», який відбувся у місті Києві.
Учасників форуму вітали: Володимир Зеленський, Президент України; Сергій Шкарлет, Міністр освіти і науки України; Василь Кремень, Президент НАПН України; Віктор Андрущенко, в.о. ректора УДУ імені Михайла Драгоманова.
Під час заходу розглядалися актуальні питання освіти, зокрема: STEM-освіта, педагогічна освіта впродовж життя, заклади освіти: територія безпеки та комфорту, тощо.
Якісна освіта забезпечує майбутнє держави, майбутнє дітей і кожного з нас. Разом до Перемоги! Все є і буде Україна!!!

 

 

 

 

8 лютого в Олександрійському педагогічному коледжі відбулася змістовна та мотивуюча зустріч з головою волонтерської організації м. Олександрії "Ельф" Вікторією Шапран.
Вікторія Степанівна розкрила здобувачам освіти роль волонтерів у військовий час, чим займається організація "Ельф", розказала про значимість допомоги нашим Захисникам, роль кожного з нас у волонтерському русі.
По закінченню зустрічі студенти та працівники коледжу з щирою вдячністю й повагою передали виготовлені дітьми обереги й малюнки, килимки, зроблені дбайливими і турботливими руками наших працівників, та Державний Прапор із побажаннями й словами підтримки для наших Захисників. Сподіваємося, ці невеликі подарунки зігріють серця наших Героїв, щоб вони відчули, що їх поважають, ними гордяться і чекають додому.
Дякуємо Шапран В. С. та її команді за небайдужість й активну громадську позицію, студентам і працівникам коледжу, які долучилися до такої необхідної підтримки.
Не зупиняємось, працюємо разом до Перемоги!

 

Українська мова - це мова моєї держави.

Співуча, солов'їна, прекрасна...

Це мова Миру та Перемоги, мова Збройних Сил України.

Українська мова  - це символ нашої незалежності, незламності, волі.

Розмовляємо українською, примножуємо її красу та велич!

Спілкуємося державною мовою в закладах освіти, державних установах, в особистому спілкуванні та соціальних мережах.

Рекомендації Уповноваженого із захисту державної мовищодо норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

 

 

В Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського в січні 2023 року розпочалася акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» зі спеціальності 012 «Дошкільна освіта».
Варто наголосити, що акредитація освітньо-професійних програм – це не перевірка закладу фахової передвищої освіти, а оцінювання з метою вдосконалення освітньо-професійних програм, допомога у визначенні їх сильних і слабких сторін.
Акредитація освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» відбувається відповідно до наказу Державної служби якості освіти України за зверненням керівництва Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені В.О. Сухомлинського.
Яніна БАКУМА, заступник начальника відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області , член експертної групи, відвідала заклад освіти з метою уточнення даних, опитування представників зацікавлених сторін про освітньо-професійну програму та освітню діяльність, встановлення відповідності якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності за цією програмою вимогам та критеріям.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 01.07.2021 № 749 акредитаційна експертиза передбачає:

  • вивчення експертною групою результатів самооцінювання, а також інших документів та інформації, що стосуються освітньо-професійної програми і освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою;
  • виїзд члена експертної групи з числа представників територіального органу Державної служби якості освіти до закладу освіти з метою: уточнення даних, вказаних у документі про результати самооцінювання, опитування представників зацікавлених сторін про освітньо-професійну програму та освітню діяльність закладу освіти за цією програмою, формування рекомендацій, у ході якого можуть проводитись індивідуальні співбесіди, інтерв’ю, фокус-групи (представників керівництва закладу освіти, педагогічних (науково-педагогічних) працівників, представників органів студентського самоврядування, здобувачів фахової передвищої освіти, випускників, роботодавців та ін.);
  • складання звіту експертної групи про результати акредитаційної експертизи.

Щороку 22 січня українці відзначають День Соборності. Цього дня у 1919 році, з проголошенням Акту Злуки Української та Західноукраїнської Народних Республік, відбулося символічне об’єднання українських земель в одній державі. Цей день став основоположною подією для українського державотворення, а Акт Злуки, попри свою декларативність, увійшов до нашої історії як надважливий крок на шляху до проголошення незалежності України у 1991 році.

Сьогодні наші Захисники виборюють право нашої країни бути єдиною та незалежною. Віримо у наших Героїв! Єдності нам усім, мирного неба та Перемоги! 
Історичний екскурс подіями того часу підготували здобувачі освіти 211 групи (керівник групи Столяр Г.І.)

 

 

Олександрійський педагогічний фаховий коледж імені В.О. Сухомлинського з метою задоволення інтересів та потреб здобувачів освіти, створює комфортні умови безпечного освітнього середовища, що потребує системної роботи з удосконалення матеріально-технічної бази навчального закладу для забезпечення спеціальності 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта.
Одним із напрямів сучасного розширення матеріально-технічної бази коледжу є налагоджені ефективні зв’язки з Командою "The LEGO Fondation” однією з новаторів впровадження сучасних ігрових технологій , діяльнісних методів навчання і розвитку в дошкільній та початковій освіті. Дирекція, педагогічний колектив, студенство висловлюють подяку Людмилі Жданюк, як координатору співробітництва, за поповнення матеріально-технічноі бази коледжу, а саме: двох комплексів (по 15 примірників) конструктору Lego «Шість цеглинок», конструктори сюжетних-ігор, надання інформаційно-методичних стендів та науково-методичної літератури. Реалізація засад співробітництва забезпечують якісну підготовку фахівців системи освіти в Україні. Разом до Перемоги!

 

 

 

 

Право на освіту зазнає найвищого ризику під час надзвичайних ситуацій, в тому числі і воєнного стану. Гуманітарна політика ЮНІСЕФ спрямована на відновлення освітнього середовища здобувачів освіти та подолання психосоціального впливу лих і конфліктів.
Колектив Олександрійського педагогічного коледжу дякує Департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової державної адміністрації, ГО "Донецька обласна організація Всеукраїнська організація союз осіб з інвалідністю України" та ЮНІСЕФ за наданні рекреаційні набори освітніх матеріалів «Розважальна діяльність». Разом до Перемоги!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дякуємо працівникам Департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, що в такий нелегкий для країни час пам'ятають про дітей, які потребують особливої уваги. Новорічні подарунки отримають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та внутрішньо переміщені особи. Дякуємо за турботу

 

 

 

 

 

 

 

 

14 грудня студенти Олександрійського педколеджу взяли участь в обласному інформаційному марафоні "Безпека України. Безпечний світ", організований Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості. В сучасному застосунку Instagram у прямому ефірі учасники отримали знання з кібербезпеки, домедичної допомоги, юридичної безпеки, першої психологічної самодопомоги, профілактики ВІЛ та збереження власного здоров'я.
Дякуємо організаторам за розкриті актуальні питання сьогодення у доступній та цікавій формі для здобувачів освіти.

 

 

 

 

Плеяда здобутків і слави Олександрійського педколеджу поповнюється новими досягненнями.
Листом-подякою Головного управління національної поліції Кіровоградської області відзначено директора коледжу Литвина Анатолія Васильовича за активну участь в обороні та відсічі збройної агресії російської федерації, а також забезпечення публічної безпеки і порядку у взаємодії з поліцією Кіровоградщини під час дії правового режиму воєнного стану.
Коледжани вітають свого директора, мужнього захисника-воїна України з черговою нагородою.
Переповнені гордості за гідного керманича, відданого долі освітянина, небайдужого громадянина України! Все є і буде Україна!

 

 

 

 

Повномасштабна війна в Україні стала справжнім викликом для прав і свобод дітей та молоді, чоловіків та жінок, зробила їх вразливими до її наслідків, збільшилася кількість випадків ґендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього. З метою формування вміння ідентифікації, розуміння та реагування на випадки ґендерно зумовленого насильства, викладачам Олександрійського педколеджу був проведений онлайн-тренінг «Мобілізація зусиль громади щодо ідентифікації та реагування на випадки ґендерно зумовленого насильства, з особливою увагою до домашнього насильства під час війни»
Дякуємо організатору заходу, директору Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості, тренерці ТМ ГО “Ла Страда-Україна” Олені Арутюнян за змістовний, корисний, насичений прикладами з життя тренінг. Ми ще раз довели, що ні повітряні тривоги, ні відключення світла не завадять отримати нові знання. Разом до Перемоги!

 

 

 

 

 

 

 

 

6 грудня – День Збойних Сил України. Наша країна мужньо обороняється від агресора. Однією із найгарячіших точок бойових дій є схід нашої країни, де війскові мужньо, героїчно тримають оборону. Вже не вперше Олександрійський педколедж передає волонтерську допомогу Захисникам на передову. Сьогодні для 57 бригади завантажили 4 маскувальні сітки, різноманітні смаколики, чай, каву, плетені ковдри і, звичайно ж, зроблені з теплом і вдячністю патріотичні поробки від наших студентів, малюнки та листи.
Дякуємо всім, хто займався плетінням сіток: надавав матеріали Tatyana Prysyazhnyuk , різав, виготовляв; дякуємо нашим студентам за щирі та чуйні поробки, листи, малюнки та смаколики.

Сторінка 1 із 2

© 2021 ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО